از عطر بیشتر بدانیم

از عطرها بیشتر بدانیم

پرفیوم :

پرفیوم یا همان عطر ، میزان تراکم عطرها بسته به فرمول تولیدشان متفاوت بوده ، به رایحه هایی که از قدرت پخش و ماندگاری بالاتری برخوردارند و از درصد بیشتری از اسانس در آنها استفاده شده به اصطلاح ادو پرفیوم میگویند در در فرمولی واحد با درصدهای متفاوت نام هایی همچون ادو پرفیوم ، ادو تویلت ، کلوژن ، افتر شیو و … را به خود میگیرد . پرفیوم نام کلی مصطلح بر تمامی رایحه هاست .

آروما :

نام که برای تمایز بو و مزه از آن استفاده میکنند ، اصطلاحی که کاربرد آن برای توصیف بین بو و طعم پرفیوم میباشد .

عطار :

ماده ای از تقطیر و استخراج پرفیوم از گل سرخ که ریشه ای در فارسی باستان داشته و ترجمه ای از بوی شیرین میباشد .

آقای بینی :

مستر نوز یا همان آقای بینی به طراحان برجسته ی رایحه شناسی میگویند که فعالیتشان در زمینه ی طراحی و ساخت انواع پرفیوم ها است . این افراد کسانی هستند که در خانه های مد و انواع شرکت های عطر ساز مشغول به کار بوده و با ترکیب انواع رایحه ها با هم ، فرمولی را برای عرضه و فروش به مشتریان آماده میسازند .

آروماتیک شیمیایی :

عطر شیمیایی ترکیبی است از مولوکول های شیمیایی که از ترکیب عناصری در شیمی آلی به دست آمده و در ساخت عطر مورد استفاده قرار میگیرند .

آروما تراپی :

شیوه ی درمان برای سلامت جسم و روان که با استفاده از اسانس های روغنی و عطرها کاربرد دارد را گویند . این روش از سالیان بسیار دور توسط مصریان کشف و تا امروز مورد کاربرد قرار گرفته است . در این روش با ماساژ بر نقاط درد به واسطه ی روغن گیاهی و اسانس ، رفع درد و خستگی موجب شفا و آرامش و تسکین درد میشوند .

نایچ :

عمده ی فروش محصولات محدود یا به اصطلاح لیمیتد ادیشن را در قفسه ی فروشگاهی خرده فروشی بازار را میگویند .

سیگنیچر :

بارگذاری و نشان گذاری همانند امضا یا اثر انگشت برای منحصر بفرد بودن یک پرفیوم بوده که طراحان برای هر عطر تولیدی خود سیگنیچر خاصی برای آن ارائه میکنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *