tester-تستر

تشخیص تستر اصل و تقلبی

قبل از اقدام به خرید هر گونه محصولی تحت نام تستر ، پیشنهاد میکنیم تا مطلب زیر را مطالعه فرمائید .

در خصوص نحوه ی تشخیص عطرهای اصل و فیک ، قبلا مقالات و اخبار گوناگونی را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم . حال که وب سایت رسمی جم پرفیوم اقدام به فروش تسترهای اورجینال نموده ، برخی از عزیزان به زعم عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی در خصوص عطرها و محصولات عطری و تسترها ، بعضا در خصوص اورجینال و اصل بودن تسترها سوالاتی پرسیدند که لازم دیدیم در این خصوص توضیحاتی اجمالی به خدمت دوستان و همراهان خوبمان ارئه نمائیم .

در خصوص تسترها باید قبل از هر چیز به خدمتتان عارض شویم که اصولا تسترها به صرف شناسایی رایحه ی عطرها از سوی کمپانی های مطرح ، تولید شده تا در زمان فروش به فروشندگان این امکان داده شود که محصولات عطری خود را بدون نیاز باز نمودن پلمپ بسته بندی عطرها به مشتریان عرضه دارند و مصرف کنندگان به راحتی با نوع رایحه ی عطر مورد نظرشان آشنا شوند . معمولا از سوی شرکتهای مختلف نیز بروی تستر محصولات عطری با کلماتی نظیر Tester Not for Sale و یا Tester Demonstration یعنی برای تست و غیر قابل فروش و یا برای تست و نمایش نوع رایحه ، مواجه میشویم که بعضا یا به صورت چاپی یا به صورت حک شدگی و یا به صورت برچسب و لیبل بروی تستر محصولات عطری دیده میشود . اکثر غریب به اتفاق شرکت های بزرگ و معتبر در ازای فروش هر دوازده عدد محصول عطری اورجینال خود ، یکعدد آفر رایگان تستر برای تست آن عطر در اختیار خریداران خود میگذارند و در ازای تحویل فلانکر خالی تسترها به نمایندگان خود ، مجددا بر حسب نیاز خریداران تستر جدیدی در اختیارشان قرار خواهد گرفت . یعنی اینکه تولید کنندگان از طریق نمایندگی های مجاز فروش خود اقدام به شارژ مجدد تستر برای فروشنگان جزء مینمایند و در قبال دریافت بطری خالی تستر ، تستر جدیدی به خریداران ارائه مینمایند و این سیکل مابین خریداران و کمپانی تولید کننده برای فروش بیشتر محصولات عطری در جریان میباشد . در این بین کمپانی ها برای فروش بیشتر محصولات خود حتی به صورت تک و از طریق عاملیت های مجاز ، اقدام به عرضه ی تستر نموده و بابت هر تستر در ازای فروش محصول عطری کمتر از تعداد دوازده عدد مبلغی را به عنوان فرانشیز از خریداران دریافت نموده و تعداد بیشتری تستر در اختیار خریداران خود قرار میدهند از این رو تسرها با قیمتی پائین تر از عطر اورجینال در اختیار خریداران قرار گرفته و دست خریداران را رسما برای فروش تستر باز میکنند .

با این توضیح باید دید که مصرف کننده به چه نحو میتواند اطمینان خاطر از اصل بودن و با کیفیت بودن محصولات تستری پیدا نموده و اقدام به خرید نماید و اصولا چه قاعده ای برای خرید محصولات تستری وجود دارد و به چه شکل میتوان به راحتی از اصل بودن و یا تقلبی بودن تسترها مطمئن شد .

به هیچ عنوان خرید محصولات عطری را بدون جعبه و کاور حتی بعضا از فروشگاه های معتبر ، پیشنهاد نمیکنیم  .

کاور :

در نگاه اول هیچ یک از محصولات عطری که به صورت تستر عرضه میشوند دارای پلمب و سلفون بسته بندی نیستند . نوع کاور محصولات عطری که به صورت تستری توزیع میگردند ظاهری متفاوت با کاور اورجینال عطر داشته و معمولا در طراحی کاور برای تسترها از متریال کاغذهایی با مشخصات سفید و یا کاهی استفاده شده است . خوشبختانه نوع کاغذ به کار رفته در کاور تسترها ، عمدتا از جنس کاغذهای خاص و با گرماژ بالاست که تهیه ی آن برای افراد سود جو به راحتی میسر نیست و در صورت امکان تهیه ی آن ، چاپ بر روی این کاغذها به صرف بالا بودن گرماژ نوع کاغذها نیاز به دستگاههای مجهز و گران قیمت چاپی داشته که برای تولید آن در داخل ایران به صرفه ی هیچ کس نیست . نوع کاغذ سفید به کار رفته در کاور تسترها از جنس گلاسه 350 گرم به بالاست که از نظر نوع کاغذ ، به کاغذهای گرید بهداشتی ( ایندل برد ) معروف بوده او ین نوع از کاغذ به صرف استفاده ی از آنها در محصولات بهداشتی نظیر بسته بندی داروها و محصولاتی نظیر خمیر دندان ، برای تهیه کردنشان نیاز به مجوز از سوی وزارت بهداشت بوده و از سوی دیگر به جهت بالا بودن گرماژ این نوع کاغذها هیچ دستگاه پرینتری قادر به چاپ کردن بر روی آنها نیست و برای چاپ بروی آنها ، تنها میبایست از دستگاه های چاپ افست استفاده کرد که آن هم تنها در اختیار چاپخانه های رسمی است و هیچ چاپخانه ای ، بدون مجوز حق چاپ کردن محصولات برندهای خارجی را ندارد .

در خصوص کاغذهای کارتن شکل نیز به همین نکته بسنده میکنیم که علی رقم ضخامت بالا که امکان چاپ را به راحتی به هر دستگاهی نمیدهد ، بافت کارتن شکل لایه ی میانی این کاغذها به صورت لانه زنبوری با شبکه های بسیار ریز بوده و دارای استحکام بالایی است که به هیچ عنوان در داخل کشورمان به صرف نا کارآمد بودن آنها در عرصه ی بازار مصرفی داخلی تولید نمیگردند .

 نوع دیگری از کاغذ بکار رفته برای کاور تسترها کاغذ کاهی دو رو بوده که با داشتن دو روی متفاوت جنسی و رنگی به هیچ عنوان در داخل کشور نه تولید و نه تهیه میشود و در هیچ مورد کاربری مصرف داخلی ندارد .

بطری :

از نظر نوع کاغذ کاور که بگذریم ، نوبت به ساختار شیشه و یا همان بطری محصولات عطری میرسد . بطری تمامی محصولات عطری بدون هیچ استثنایی میبایست از کلمه ی Tester به صورت حک شده بروی شیشه ، لیبل کف و یا لیبل چاپی برخوردار بوده و کمپانی ها ، غالب تسترها را با جزئیات مواد تشکیل دهنده ی رایحه ، ( اینگریدنت ) بروی شیشه ها به صورت حک شده ارائه میدهند . یعنی اینکه یا بر روی لیبل کف بطری و یا پشت بطری به صورت چاپ شده یا حک شده میبایست کلمه ی تستر لحاظ شده باشد . عموم تسترها به صورت حک شده بوده تا این امکان برای هرگونه سوء استفاده در تولید مجدد و یا فروش غیر قانونی تستر از فروشندگان سلب گردد .

برای متمایز تر بودن تسترها با عطر اصلی تولیدکنندگان از شیوه های دیگری نیز استفاده نمودند . از جمله ی این روش ها میتوان چاپ کلمه ی تستر بر روی گلوئی عطرها نام برد .

آیا نوع رایحه ، کیفیت ، زمان ماندگاری و نوع پخش بوی تسترها با عطر اورجینالش متفاوت است یا خیر ؟

در این خصوص باید عرض کنیم ، تستر به جهت جذب و جلب نظر مصرف کنندگان طراحی و تولید میشود . از این رو تنها در نت اولیه ی بویایی کمی قویتر عمل شده تا جلب رضایت مصرف کنندگان را کسب نماید . از نظر نوع رایحه ، میزان ماندگاری ، پخش و قدرت رایحه تسترها هیچ فرقی با عطر اورجینال خود نداشته و تنها در لحظه های ابتدایی مصرف کمی به نسبت عطر اورجینال خود بهتر عمل مینمایند .

سریال نامبر و بچ کد :

مورد دیگر اینکه تمام تسترها دارای سریال نامبری مجزا از عطرهای اورجینال خود بوده و با چک کردن آنها توسط بارکد خوان و سرچ در سریالهای تولیدی کمپانی ها میتوانید از صحت اصل بودن تستر مطلع گردید .

نکته ی بسیار مهم و حائز اهمیت اینکه در قسمت تحتانی کاورها و بطری هر محصول شماره ای ( معمولا چهار رقمی ) به نام بچ کد به چشم میخورد که میبایست هم بطری و هم کاور ، هر دو یک شماره ی واحد را داشته و آن هم میبایست حتما به صورت چاپ شده و یا حک شده باشد . بچ کد ها کمک شایانی به مصرف کننده کرده تا با آن به راحتی با جستجو در اینترنت و وارد کردن بچ کد ، تاریخ تولید ، نوع برند ، سایز و همچنین نام کامل تستر را نمایش دهد . لازم به ذکر میباشد که بچ کد در خصوص تسترها به ازای هر تستر بچ کد منحصر بفرد خود را دارا بوده و همانند محصولات عطری اورجینال به صورت سری برای اکثر محصولات نیست . یعنی اینکه به ازای هر تستر ، یک بچ کد واحد ثبت شده است .

غالب تسترها بدون درب پوش بوده و تستر اکثر عطرها درب ندارند .

اکثرا تسترها بدون درب پوش بوده و برای ممانعت و جلوگیری از اسپری شدن تستر ، حائلی به صورت استوانه ای غالبا از جنس مقوا و یا پلاستیک بروی افشانه قرار گرفته و سایز و اندازه و شکل آن بسته به نوع افشانه ی هر عطر و نوع قرار گرفتنش در کاور تسترها ، متفاوت میباشد .

با توجه به توضیحات اجمالی فوق در حال حاضر به جهت بالا بودن تعداد برندهای تولید کننده و همچنین تعدد بیشمار محصولات عطری این امکان برای هیچ کس وجود ندارد که در داخل کشور عزیزمان ، تسترهای جعبه دار همانند نسخه های اورجینال تستر ، به صورت تقلبی تولید و به بازار عرضه شود .

امیدواریم که با ارائه ی مطالبی از این دست قبیل بتوانیم سهم کوچکی در رضایتمندی شما سروران گرامی داشته و زمینه ای برای بالا بردن آگاهی شما عزیزان را در خصوص دنیای بی حد و حصر رایحه ها فراهم کرده باشیم .

با سپاس از همراهی همیشگی شما عزیزان

جم پرفیوم

تشخیص تستر اصل و تقلبی

36 پاسخ
 1. فراز
  فراز گفته:

  با سلام
  با این حال همچنان کشور هایی نظیر ترکیه و امارات اقدام به تولید تستر های غیر ارجینال و صادر کردن آن به کشور هایی مثل ایران و پاکستان …. میکنند و همین مشکل باعث نا راضی بودن مشتری ها از استفاده از بعضی تستر هاست

 2. یصی
  یصی گفته:

  الان در بازار تعداد تستر داره از تعداد خود ادکلن پیشی می گیره ، فقط یک بیبل روی شیشه زدن و می فروشن

 3. امیر
  امیر گفته:

  لطفا بعد از هر مطلب عکسی برای تفهيم بهتر مطلب بگذارد

 4. فائزه
  فائزه گفته:

  ممنون از مطالب مفیدتون
  بنده تستر alien tierry mugler رو اینترنتی سفارش دادم که از سایت دبنهامز خرید شده
  بچ کد یا هیچ عددی روش حک یا چاپ نشده
  ممکنه اصل نباشه؟

 5. جم پرفیوم
  جم پرفیوم گفته:

  سلام درصورتیکه چاپ طلایی بروی شیشه داشته باشد و کد دو رقمی پشت شیشه با جعبه همخوانی داشته باشد و در صورتیکه والف ادکلن به صورت پیچی باز و بسته شود ، اصل میباشد

 6. نیما
  نیما گفته:

  ممنون از آگاهی بخشیتون

  بسیار روشن و مفید بود.

 7. امین خمر
  امین خمر گفته:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز.متاسفانه نمیدونستم از چه طریقی باید ارتباط برقرار کننم ناچارا از این جا مزاحمتون.یه سوال داشتم.همیشه ارزو داشتم ادکلنی استفاده کنم که وقتی یه جایی میرم بوی ادکلنم زودتر از خودم بره یا اینکه از یه منطقه ای که رد میشم بوی عطرم توی اونجا پخش بشه ولی به ارزوم نرسیدم.یه خواهش داشتم اگه محبت کنین چند تا ادکلن معرفی کنین که همچین خصوصیاتی داشته باشه ممنون میشم هم واسه فصل گرما هم فصل سرما.ترجیحا قیمت هم مناسب باشه.ممنون از این نرم افزار خوب و کاربردیتون.خدا قوت.منتظر پاسختون هستم. ۰۹۳۸۵۴۵۳۳۵۱ اگه مقدور بود از طریق فضای مجازی بفرستین واسم.

 8. جم پرفیوم
  جم پرفیوم گفته:

  سلام متاسفانه با شرایط موجود و در حال حاضر با قیمت مناسب ، چیزی را نمیشود پیشنهاد داد

 9. سمیرا
  سمیرا گفته:

  سلام ایا از بارکد هم میشه فهمید تستر اصل هست یا نه

 10. مهری
  مهری گفته:

  سلام یه ادکلن تستر ایفوریا زنانه گرفتم بدون کارتن وهیچ نوشتهای روش نیست ۲۵۰۰۰۰ تومان هم پول داودم پس چه حوری به اصل بودنش پی ببرم

 11. علی
  علی گفته:

  سلام میشه اسم یه عطر تلخ رو بگید و قیمت ممنون

 12. رادین حافظی
  رادین حافظی گفته:

  تستر غیر شرکتی یعنی چی؟
  یه فروشگاه اینترنتی مینویسه تستر غیر شرکتی

 13. فرشته
  فرشته گفته:

  ببخشید این پیج های اینستا ک میگن تستر رو از دبی یا فرانسه وارد میکنن و قیمتاش الان حدودا ۱۵۰ تومنه اصلن یا نه؟

 14. معين
  معين گفته:

  سلام وخسته نباشيد -ممنون ازراهنمايي ومطالب جالبتون ميخواستم بپرسم ايا شيشه تسترباشيشه اصلي عطر متفاوته يا همون شكله

 15. ندا
  ندا گفته:

  سلام
  میشه لطفا جایی که تستر اصل مورد تایید خودتون میفروشن رو معرفی بفرمایید

 16. ایدا الیا
  ایدا الیا گفته:

  جادور واسم سوغاتی اوردن از ترکیه میخوایتم بدونم تقلبیه یا نه

 17. بهداد
  بهداد گفته:

  با سلام تسترهای فروشگاه عطریز اصله؟ درب دارن کارتنش سفیده و خود فروشنده گفته ساخت فرانس

 18. شيوا
  شيوا گفته:

  سلام ببخشيد من ميخوام تستر اصل كريد اونتوس بخرم.ميشه راهنمايي كنيد كه چطوري بفهمم استرس اصله و قيمت واقعي تسترش چنده.خيلي ممنون ميشم

 19. محمد صالحی
  محمد صالحی گفته:

  سلام خسته نباشید ادکلنی میخام که پخش بو وماندگاری خوبی داشته باشه و خوشبو هم باشه

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *