تشخیص رایحه ها از روی رنگ مایع داخل عطرها

تشخیص رایحه ها از روی رنگ مایع داخل عطرها

میدانیم که نبوغ و سليقه ی عطرسازها و طراحان بطری و بسته بندي عطرها ، متكي بر ذوق و سليقه و خلاقيت طراحان است ، اما قواعده ای كلي و شايد نانوشته تاثيري به سزا در اين طراحيها دارد. فازغ از تركيب رايحه رنگ مايع عطر و جعبه و شيشه آن مي تواند راهنمايي موثري در انتخاب عطر باشد . شما قبل از بازكردن بسته بندي و اسپري عطر مي توانيد اطلاعاتي كلي از رايحه عطر به دست بياوريد . رنگ مايع عطر يكي از بزرگترين و بهترين شاخصهاي شناخت رايحه است .

رنگهاي قرمز ، نارنجي ، زرد ، صورتي و عنابي كه نوعا رنگهاي گرم هستند نشان دهنده ی  دسته اي از روايح به اصطلاح گرمند . طول موج رنگ قرمز كه انرژي حرارتي را بر روي خود حمل مي كند به طول موج اشعه ماوراء بنفش نزديك است بنابراين عطرهايي با مايع قرمز رنگ مويد گرمي عطر است . رنگ قرمز بيانگر نوعي شور ، هيجان ، اغواگري و هوس انگيزي است . پس عطرهايي با مايع قرمز رنگ در دنياي روايح  هم مبين عطوري گرمند . يعني با بوييدن اين دسته از عطرها احساس گرمي به ما دست مي دهد . رايحه اين دسته از عطرها معمولا شيرين است .

نقطه مقابل رنگ هاي سردند. آبي ، فيروزه اي ، سبز و در پاره اي موارد بنفش . عطرهايي با مايع آبي خبر از روايح دريايي مي دهند . عطرهاي اين دسته عموما خنكند . اين دسته از عطور با كاهش متابوليسم بدن شرايطي را فراهم مي شازند تا شما احساس خنكي يا حتي سردي كنيد .

مايع سبز نشاني است از روايح سبز و تازه . نمودي كامل از طراوت و تازگي در طبيعت .

عطرهايي به رنگ سياه بيانگر غلظت ، سنگيني و رمزآلودي عطر است . روايحي بخور مانند و سنگين همچون رايحه عود شرقي .

 آبي سير نشاني است از تمول و وقار. اين عطرها با گيرايي خارق العاده در اغلب موارد تلخ و تندند كه حس عميق و آرامبخشي را فراهم مي سازند.

عطرهايي با مايع بيرنگ هم عموما روايحي ملايم و سبكند . البته به خاطر داشته باشيد موارد گفته شده در بيشتر موارد درستند نه در همه موارد.

تشخیص رایحه ها از روی رنگ مایع داخل عطرها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *