سوالات متداول در خصوص عطرها

سوالات متداول در خصوص عطرها

برای استفاده از یک عطر و دنیای پیرامون رایحه ها ، سوالات بیشماری در ذهن اشخاص ایجاد میشود که سعی بر آن داریم تا برخی که متداولتر هستند را پاسخ دهیم .

بهترين راه براي اسپري يک عطر چيست ؟

آن را به فاصله 20 سانتيمتر از پوست خود اسپري کنيد . حتي اسپري کردن روي يک منطقه بزرگ از پوست کمک مي کند تا رايحه ي عطر شما بماند تا يک منطقه ي کوچک از پوستتان .

به غير از پوست ديگر کجا مي توان عطر را اسپري کرد ؟

مي توانيد قبل از اين که موهاي خود را خشک کنيد عطر را خيلي نرم روي موهايتان اسپري کنيد و يا شانه يا برس موي خود را عطرآگين کنيد .

مقداري عطر روي دستمالتان يا روي چوب لباسي خالي اسپري کنيد .

چند قطره از عطرتان را داخل مخزن آب اتو بخار بريزيد تا لباستان معطر گردد ، يا لباس زيرتان را در آب معطر بشوييد .

آيا مي توانم از دو رايحه همزمان استفاده کنم ؟

ترجيحاً خير ، به اين دليل که هر عطري کامل و متعادل ساخته شده است ؛ اگر عطري را روي عطر ديگر استفاده کنيد ممکن است رايحه ي جديدي بسازد اما ممکن است بيشتر شبيه بوي عود باشد . البته با مدرنيزه شدن فرهنگ عطر ، عطرهايي نيز هستند که به صورت ترکيبي مورد استفاده قرار مي گيرند که هنوز چندان رواج ندارند .

چرا من نمي توانم پس از يک مدت استفاده از يک عطر بوي آن را استشمام کنم ؟

با توجه به تعدادي از حواس ، پس از تحريک بوي ثابت ، در عرض چند دقيقه حس بويايي کلاسيک از بين مي رود . به همين دليل است که شما نمي توانيد بوي خود را متوجه شويد . ممکن است شما به بوي خود عادت کرده ايد و فکر کنيد که بو از بين رفته ، در صورتي که اطرافيان شما کاملاً بوي شما را متوجه مي شوند . در اصطلاح رايحه بعد از گذشت زمان شما را اشباع مي کند .

از چه سني حس بويايي ما شروع به کار مي کند ؟

از بدو تولد . 20 روز پس از تولد کودک بوي مادر خود را شناخته و نسبت به آن واکنش نشان مي دهد .

آيا زماني که کهن سال مي شوم حس بوياييم را از دست مي دهم ؟

بله بسياري از زنان و مردان بالاي سن 50 به طور تدريجي توانايي بويايي خود را از دست مي دهند . براي همين است مسن تر ها به بوهاي تند تمايل بيشتري دارند و بيش از اندازه عطر مي زنند . حتي تحقيقات نشان مي دهد که زنان ديرتر از مردان حس بويايي خود را از دست مي دهند .

چگونه مي توانم حس بوياييم را تقويت کنم ؟

با تمرين هاي بويايي مختلف در طي روز ، و تغيير بوي عطر خود ، و بوهاي مختلف تابستاني و زمستاني ، و شب و روز مي توانيد حس بويايي خود را تقويت کنيد . رايحه ها مثل رنگ ها مي مانند و شما مي توانيد هر نوع رايحه را در ذهن خود تصور و حس کنيد .

از نظر علمي آيا تاثيرات عطر روي روان و احساسات ما ثابت شده است ؟

دانشمندان کاملاً نظريه تاثيرات عطر بر روح و روان فرد را تائيد مي کنند و بر اين باور هستند که از نظر روانشناسي بوي عطر و رايحه ها مي توانند روي امواج مغزي و ضربان قلب تاثير بگذارند و رايحه هايي مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام کند و ترنج و بهار نارنج تحريک پذير مي باشد . تحقيقات نشان مي دهد که 14% سکته هاي مغزي در اثر بوي کباب و سدر در هوا مي باشد .

چرا بعضي از رايحه ها داراي جذابيتي خاصي از نظر جنسي هستند ؟

بيني يک فرد ممکن است حساس ترين ارگان جنسي باشد و ممکن است با دقت کامل پاسخ هاي جنسي را نشان دهد . پژوهشگر آمريکايي مايکل شيلي بر اين باور است که اعتماد به نفس کامل و هواسراني بسيار توسط انتخاب يک عطر درست به وجود مي آيد که اين موضوع سبب مي شود ما بيشتر نسبت به ديگران جذابتر و احساسات جنسي به نظر برسيم . ژان پل گرنيس مي گويد : در تاريکي شب تنها عطري که يک زن بر تن دارد مي تواند نقش مهمي را ايفا کند .

روزی چند بار عطر بزنیم ؟

تصور نکنید با یک بار عطر زدن در آغاز روز ، این بو تا پایان روز از بدنتان به مشام خواهد رسید . حتی غلیظ‌ترین عطرها نیز چنین خصوصیاتی ندارند . عطر را باید در طول روز هر ۳ تا ۴ ساعت یک بار تجدید کنید .

سوالات متداول در خصوص عطرها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *