عطرت را بپوش

عطرت را بپوش

همانگونه که برای هر فصل پوشاک مخصوص به آن فصل را باید به تن کرد ، در دنیای عطرها نیز هر فصلی ، رایحه ای مخصوص به آن فصل را میطلبد که همانند لباس باید بر تن کرد . در این بخش میخواهیم شما را با نحوه ی پوشیدن عطرها آشنا سازیم ، برای رسیدن به کیفیتی مطلوب میبایست تحت شرایط محیطی ، عطر را بر تن کرد ، یعنی نحوه ی درست عطر زدن و راه هایی که میتوانید با رعایت آن از عطرتان ماندگاری بیشتری دریافت کنید . حتی اگر فکر می‌کنید همه چیز را در این‌باره می دانید باز هم مقاله را بخوانید زیرا احتمالاً نکات جدیدی یاد می‌گیرید . عطر زدن چیزی نیست که قانون و قاعده خاصی داشته باشد . هیچ وقت نمی‌توان به کسی گفت ” کارت اشتباه است” . با این حال ما می خواهیم نحوه‌ی صحیح‌تر استفاده از عطر را که شاید از قبل نمی‌دانستید ، به اطلاع‌تان برسانیم . حال شما را با نجوه ی پوشیدن بهتر عطر آشنا میسازیم .

۱- به اندازه عطر بزنید ؛

اولین نکته این‌جاست که چه مقدار عطر به خود بزنیم . عطربازها به سه دسته تقسیم می شوند :

۱- کسانی که به اندازه عطر نمی زنند ، ۲- کسانی که به اندازه عطر می زنند و ۳- کسانی که بیش از حد عطر می زنند .

بعضی‌ها هستند دلشان نمی‌آید به اندازه به خود عطر بزنند . درواقع این افراد عطر خود را هدر می‌دهند . یک سری دیگر هم دوش عطر می‌گیرند و همه اطرافیان‌شان را از بوی عطر خفه می کنند . راه‌حل مناسب این است که بسته به غلظت عطر هر دفه ۲ یا ۳ بار اسپری را فشار دهید .

۲- عطر را به ۳ جا بزنید ؛

ماندگاری بوی عطر فقط به کیفیت آن نیست . اگر می‌خواهید بوی عطرتان ماندگاری بیشتری برجای بگذارد ، عطر را در ۳ نقطه از بدن اسپری کنید . مُچ دست ، پشت گوش‌ها و پشت زانوها . این سه ناحیه از بدن ، نقاطی هستند که نبض بدن از آن‌ها عبور می کند . بعد از این سه نقطه موهای سر نیز جای مناسبی برای عطر زدن است . هر جایی که بروید رَدی از بوی خوش در هوا به جا خواهید گذاشت .

۳- چند عطر متنوع استفاده کنید ؛

اگر می‌خواهید بوی عطر به تن‌تان بنشیند از چند عطر استفاده کنید . پس از این‌که یک عطر را به صورت طولانی مدت استفاده بکنید رایحه‌ی آن با بوی بدن شما اُخت می شود و ممکن است بعد از مدتی دیگر کسی بوی آن‌ را از بوی بدن‌تان تشخیص ندهد . با استفاده از چند عطر از وقوع این امر جلوگیری کنید .

۴- عطر را در جای مناسب بگذارید ؛

جدا از این‌که چطور از عطر استفاده کنیم ، نکات به دردبخور دیگری هم در این‌باره وجود دارد . یکی از این نکات نحوه‌ی نگهداری از عطر است . به همین دلیل است که عطری که پارسال خریدید یا عطری که در جای درست نگهداری نشده است ، بوی تازه نمی دهد و خیلی هم ماندگار نیست . اگر یخچال‌تان جا دارد ، بهتر است عطرهای‌تان را در یخچال جاساز کنید . درغیراین‌صورت ، آن‌ها را در جایی خشک و خنک نگهداری کنید که نور مستقیم آفتاب نخورد . حمام و دستشویی به خاطر مرطوب بودن جای مناسبی برای نگهداری عطر نیست .

۵- متفاوت فکر کنید ؛

چرا می خواهید خود را به عطرهایی که رایحه‌ی دخترانه دارد و از عصاره‌ی گل‌ها گرفته شده است محدود کنید ؟ البته این‌کار هیچ مشکلی ندارد ، اما بد نیست بعضی وقت‌ها دل به دریا بزنید و کمی از عطر برادر یا شوهرتان را کِش بروید . البته در این‌کار زیاده روی نکنید . یک بار اسپری کردن عطر مردانه کافی است .

۶- اخطارها ؛

احتیاط کردن شرط عقل است و این جمله درباره‌ی استفاده از عطر نیز کاربرد دارد . آیا می دانستید که بعضی از عطرها حاوی موادی هستند که اگر مستقیم بر روی لباس‌تان بریزند آن را لک می کنند ؟ به همین دلیل است که می گوییم عطر را فقط بر روی بدن یا موهای خود بریزید .

اگر احیاناً بعد از استفاده از عطر قصد دارید به مکانی بروید که برای مدت طولانی زیر نور خورشید قرار می گیرید، به خاطر داشته باشید که مناطق عطر خورده ، حساسیت بیشتری در برابر نور خورشید خواهند داشت . چیز دیگری که باید در ذهن داشته باشید این است که بعضی از عطرها حاوی موادی هستند که باعث سردرد یا واکنش‌های آلرژیک شما یا اطرافیان‌تان ی شوند . بنابراین بیشتر دقت کنید .

۷- عطر برای تازه‌کارها ؛

اگر دفعه‌ی اول‌تان است که می‌خواهید عطر بخرید و می خواهید اول کاری محتاط باشید ، بهتر است با یک اسپری بدن یا چیزی که خیلی سنگین نباشد شروع کنید . برای خوشبو شدن استفاده از لوسیون یا صابون معطر نیز کار شما را راه می اندازد . اگر فقط با محصولات طبیعی حال می‎‌کنید ، عطر‌های روغنی با رایحه‌ی وانیل ، پرتقال یا لیمو مناسب شما هستند .

۸- ماندگاری آن را بیشتر کنید ؛

راه‌های مختلفی وجود دارد برای این‌که ماندگاری عطر خود را بیشتر کنید .

اولین راه‌کار این است که خود را چند لایه عطرمالی کنید . یک سِت بدن شوی معطر حاوی لوسیون ، عطر و اسپری بدن (Body Splash) تهیه کنید . اگر پوست بدن را با استفاده از چند ماده‌ی معطر خوشبو کنید تا آخر روز بوی خوب می دهید . راه‌حل دیگر این است که از کِرِم‌های خوشبو کننده استفاده کنید . باید این کرم‌ها را مثل لوسیون به بدن خود بمالید .

عطرت را بپوش

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *