فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن جم پرفیوم

نحوه تشخیص فروشگاه اینترنتی معتبر :

برای اولین بار در ایران متنی بر پایه ی تشخیص صحت کارایی و اعتبار فروشگاه اینترنتی ، در وب سایت جم پرفیوم ارائه شده که نظرتان را به آن جلب مینماییم .

فروشگاه های اینترنتی زیادی این روز ها در ایران به وجود آمده اند و مشغول فعالیت میباشند . این فروشگاه ها با شیوه های مختلفی ایجاد و فعالیت میکنند و هر کدام سهمی از بازار فروش اینترنتی را در بر دارند. نکته مهم اینجا است که آیا هر فروشگاه اینترنتی قابل اطمینان است یا خیر ؟ پاسخ ساده و واضح است ، خیر هر فروشگاهی قابل اطمینان نبوده و نمیتوان به راحتی از آن خرید کرد ، پس چه راههایی برای شناخت یک فروشگاه اینترنتی معتبر و قابل اطمینان وجود دارد؟

پاسخ :

1. داشتن نماد اعتماد الکترونیکی : نماد اعتماد الکترونیکی فعال یکی از مشخصه های یک فروشگاه اینترنتی معتبر و قابل اطمینان است ، زیرا به منظور دریافت این نماد باید مراحلی همچون ثبت نام اینترنتی ایمیل آدرس ، نشانی دقیق پستی محل کار ، نشانی دقیق پستی محل سکونت ، مشخصات کامل فردی اعم از کارت ملی و شناسنامه ی مدیر سایت به انضمام مدارک کامل کلیه ی اعضای خانواده ی وی ، ارائه کد پستی ، ارسال تصویر کلیه ی مدارک شخصی به صورت رسمی از دفتر خانه های رسمی به انضمام گواهی امضای رسمی ، چک شدن هر 3 ماه یک بار آدرس دقیق پستی ، شماره ی تلفن ثابت و تلفن همراه مدیریت سایت از طریق ارسال کد سازمان نماد ملی و همچنین گذراندن کامل دوره های برگزار شده از سوی این سازمان و نیز دریافت آی پی آدرس سایت معتبر برای ثبت در سیستم نماد الکترونیکی و دریافت تائیدیه ی صلاحیت فردی از سازمان ها و مراجع قضایی و انتظامی به همراه ضرورت بر ثبت نام آدرس سایت در تار نمای پیوندها به منظور رسیدگی به شکایات مشتریان و فیلترینگ سایت و درج نام سایت تجاری در لیست سایت های تجاری تحت نظر سازمان صنایع و معادن ، تنها بخشی از تاییدیه های بسیاری از سازمان های مختلف تحت نظارت سازمان نماد ملی است که برای دریافت نماد الکترونیکی ارائه میشود. صحت و درستی پایه وب سایت و همچنین اتصال صحیح وب سایت و همچنین معتبر بودن نام و نشانی و … گوشه ای از این تاییدیه ها بوده و فروشگاه اینترنتی که این مراحل را پشت سر گذاشته است کاملا قابل اطمینان خواهد بود ، امکان دیگری که در نماد اعتماد الکترونیکی وجود دارد این است که در صورت تخلف فروشگاه اینترنتی و همچنین شکایت احتمالی از فروشگاه اینترنتی ، نماد غیر فعال شده و به صاحب آن تذکر داده میشود ، در صورت نادیده گرفتن تذکرات نماد اعتماد الکترونیکی لغو و شامل جریمه خواهد شد ، پس نتیجه میگیریم فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی نمیتوانند غیر قابل اطمینان باشند.

2. سهولت در دسترسی به مدیریت فروشگاه اینترنتی : زمانی که فروشگاه اینترنتی توسط شخص و یا شرکت ثبت شده راه اندازی میگردد ، سهولت دسترسی به اطلاعات مدیر وب سایت و همچنین داشتن تلفن های تماس مستقیم و یا ایمیل فعال از مواردی است که باعث جلب اطمینان خریدار میگردد.

3. درگاه پرداخت الکترونیک مستقیم : پرداخت با درگاه پرداخت الکترونیک به صورت مستقیم و بدون واسط اطمینان و اعتبار بیشتری نزد مشتری ایجاد خواهد کرد و اعتبار وب سایت فروشگاه اینترنتی بالاتر خواهد رفت ، زیرا برای دریافت درگاه پرداخت الکترونیک مستقیم باید مدارک شناسایی معتبر همچنین وب سایت پس از ارسال کلیه ی مدارک شخصی و بانکی مدیریت سایت از سوی بانک ها و دریافت سفته به منظور اتصال به بخش درگاه بانک ها ، مورد بازبینی قرارگیرد و پس از تایید بانک این درگاه در اختیار مدیریت وب سایت قرار میگیرد.

4. سهولت در پیگیری محصول خریداری شده : پس از ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی و پرداخت آنلاین مبلغ مشخص شده هر محصول ، وظیفه هر فروشگاه اینترنتی معتبر این است که نسبت به پیگیری هر چه راحت تر محصول خریداری شده توسط خریدار راهکارهای آنلاین و یا غیر آنلاینی در اختیار خریدار قرار دهد تا خریدار از خرید خود و همچنین نحوه ارسال محصول خریداری شده خود اطمینان حاصل نماید. فروشگاه اینترنتی معتبر خواهد بود که این اطمینان را با روش های مختلف در مشتری ایجاد نماید که در صورت هر گونه سوال از نحوه ارسال و دریافت کالا بتواند به سرعت و در کمترین زمان ممکن سوالات خود را مطرح و پاسخ صحیح و سریع دریافت نماید.

5. مشاوره : فروشگاه اینترنتی معتبر خواهد بود که بخشی را جهت مشاوره خریدار تعبیه نماید تا مشتری در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید اقدام نماید و بتواند به راحتی جواب سوالات احتمالی خود را دریافت نماید.

6. اتصال شبکه های اجتماعی فعال به فروشگاه اینترنتی : فروشگاه های اینترنتی معتبر همگی در شبکه های اجتماعی فعال بوده و نظرات و سوال مشتریان خود و همچنین راهنمایی ها و مشاوره های خوبی را در خصوص محصولات خود در شبکه های اجتماعی فعال و متصل به وب سایت خود ارائه مینمایند.

7. صداقت در متون و توضیحات محصولات : داشتن صداقت در توضیحات محصولات خود نکته ای حائز اهمیت است ، فروشگاه اینترنتی معتبر فروشگاهی است که به این نکته توجه داشته باشد و توضیحات مربوط به هر محصول را شفاف و صادقانه بیان کند، بدون هیچ دخل و تصرف و یا بزرگ نمایی در توضیح یک محصول

منبع : آرتیمان

جم پرفیوم فروشگاهی به وسعت رایحه ای ماندگار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *