نکات مهم استفاده از عطر

نکته هایی جالب در خصوص استفاده از عطر

عطر و ادكلن و پانزده نكته جالب و خواندنی …

۱ – در دنیای مُد ، عطر و ادكلن هم مثل رخت و لباس و كفش و كلاه و … سال به سال ، نو می‌شود اما هر عطری برای هر سن و هرموقعیتی مناسب نیست .

۲ – از عطرهایی مانند بولگاری ، اسكادا و ایریا كه رایحه سنگینی دارند ، ترجیحا در محافل رسمی استفاده كنید . همیشه بهتر است كه در مكان‌های رسمی از رایحه‌های تلخ ، گرم ، شیرین و تند استفاده كنید .

۳ – در ساخت عطرهای تلخ معمولا از اسانس‌هایی مانند ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی استفاده می‌كنند . عطرهای شیرین و گرم هم عطرهایی هستند كه از بو و طعم شكلات و میوه‌های تابستانی برخوردارند .

۴ – از عطرهایی مانند مادام روشاز ، گپ ، هوگو و آزارو ترجیحا در محافل دوستانه و صمیمی استفاده كنید . همیشه بهتر است كه در محافل دوستانه و صمیمی ، از عطرهای سرد و ترش استفاده كنید .

۵ – عطر سرد به عطری می‌گویند كه حس خنكی و تازگی را القا ‌كند . استشمام این عطرها معمولا باعث می‌شود كه طعمِ میوه‌هایی مانند خیار و هندوانه را به خاطر بیاوریم .

۶ – عطر ترش به عطری می‌گویند كه طعم مركبات را به خاطر بیاورد . عطرهای ترش نیز القاكننده حس طراوت و شادمانی‌اند .

۷ – عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می‌شوند . لابد دیده‌اید كه در باشگاه‌های ورزشی ، هوای داخل باشگاه را معمولا با رایحه‌های سرد و ترش مطبوع می‌كنند . عطرهایی با طعم گل‌های وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری به محیط القا كنند .

۸ – همانطور كه در بحث رنگ‌ها ، از رنگ سال و رنگ فصل برایتان گفتیم ؛ در بحث عطرها هم باید از عطر سال و عطر فصل صحبت كنیم . طبیعتا عطرهایی كه بهتر است در روزهای گرم و آفتابی استفاده ‌شوند ، با عطرهایی كه مناسب روزهای سرد زمستان‌اند ، یكسان نیستند .

۹ – در فصل بهار از عطرهای ملایم استفاده كنید . عطرهای ملایم و بهاری را معمولا از گل‌های بنفشه ، تمشك و مگنولیا می‌گیرند .

۱۰ – در روزهای گرم تابستان برای ماندگاری بوی عطر باید به دفعات بیشتری از آن استفاده كنید . با این حساب ، بهتر است كه در فصل گرم از عطری استفاده كنید كه ماندگاری بیشتری داشته باشد .

۱۱ – در فصل گرم ، استفاده از رایحه‌های خنك و ترش ، تلخ و ‌‌‌سرد ، جنگلی و‌ وحشی بسیار خوشایند است . استفاده از رایحه های خنك و ترش در فصل تابستان ، سرمای خوشایندی را به شما و اطرافیانتان منتقل می‌كند و درنتیجه از حس گرمای محیط می‌كاهد تا به یك حس تعادل دمایی برسید .

۱۲ – ماندگاری عطرها در هوای سرد بیشتر است . یعنی در پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا ، الكل موجود در عطر دیرتر تبخیر می‌شود . در فصل‌های سرد سال ، بهتر است از رایحه‌های سنگین مانند عطرهای شیرین ، تند و تلخ استفاده كنید .

۱۳ – اگر پوست‌تان چرب است ، خوشحال باشید چون دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست‌های چرب و تیره بیشتر است . اما عطر برای پوست‌های روشن و خشك ، در حكم یك مرطوب‌كننده است و دوام زیادی روی این پوست‌ها ندارد .

۱۴ – اگر پوست‌تان روشن و خشك است و می‌خواهید ماندگاری عطرتان بیشتر شود ، بهتر است پیش از استفاده از عطر ، از لوسیون‌های مرطوب كننده بدون بو استفاده كنید .

۱۵ – از زمان‌های گذشته ، این باور همچنان پابرجاست كه عطر و ادكلن را باید به پوست جلوی گردن و یا به مچ دست زد . واقعیت این است كه زدن عطر بر روی محل نبض‌ها ( مانند : مچ‌دست ، مچ پا ، پشت زانوها و نبض گردن ) باعث متصاعد شدن رایحه عطر شده و كلا خوشایند است اما پزشكان توصیه می‌كنند به گردنتان عطر نزنید چرا كه این كار ، احتمال بیماری‌های پوستی را در این ناحیه افزایش می‌دهد .

نکته هایی جالب در خصوص استفاده از عطر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *