چگونه براساس مکان و موقعیت عطر انتخاب کنیم؟

چگونه براساس مکان و موقعیت عطر انتخاب کنیم ؟

بیشتر افراد در هنگام از خروج از خانه با استفاده از عطر و ادکلن خود را خوشبو می‌نمایند و این کار بسیار پسندیده می‌باشد ولی هر کار دارای قوانین و شرایط خاص خود می‌باشد که رعایت نکردن آن به جای دادن یک نتیجه مطلوب و مثبت به شما ، یک نتیجه منفی می‌دهد .

عطر مناسب شما با توجه به مکان و شرایط مختلف

اگر میخواهید برای حضور در مکان‌ها و شرایط مختلف از عطر استفاده کنید ، به خوبی باید از تناسب عطر با شرایط مختلف آگاه باشید . با جم پرفیوم همراه باشید تا شما را در انتخاب عطر مناسب یاری کند .

برای محافل رسمی بهتر است از عطرهای تلخ ، گرم ، شیرین و تند استفاده کنید . به عطرهایی که معمولاً بوی شکلات و میوه‌های تابستانی را میدهند ، عطرهای شیرین و گرم می گویند و عطرهایی هم که از اسانس ریشۀ درختان و ادویه‌های تند شرقی درست شده اند را عطرهای تلخ گویند .

غالبا عطرهایی که در مجالس دوستانه استفاده می شوند عطرهای سرد و ترش هستند بخاطر حس طراوت و آرامشی است که منتقل می کنند . عطرهای سرد حس خنکی ، شادابی و جوانی را به آدم القا می کنند . با استشمام عطرهای ترش هم یاد مرکبات می افتید .

عطر سرد به عطری می گویند که حس خنکی و تازگی را القاء ‌کند . استشمام این عطرها معمولاً باعث میشود که طعم میوه‌هایی مانند خیار و هندوانه را بخاطر بیاوریم .

عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز میشوند . لابد دیده اید که در باشگاه‌های ورزشی ، هوای داخل باشگاه را معمولاً با رایحه ‌های سرد و ترش مطبوع می کنند .

عطر ترش به عطری می گویند که طعم مرکبات را بخاطر بیاورد . عطرهای ترش نیز القاکننده حس طراوت و شادمانی اند .

در فصل زمستان از عطرهای سنگینی مثل عطرهای تلخ و تند استفاده کنید . در این فصل ، ماندگاری عطرها به دلیل پایین بودن دما بیشتر است .

در ساخت عطرهای تلخ معمولاً از اسانس‌هایی مانند ریشه درختان و ادویه ‌های تند شرقی استفاده می کنند . عطرهای شیرین و گرم هم عطرهایی هستند که از بو و طعم شکلات و میوه ‌های تابستانی برخوردارند . همیشه بهتر است که در محافل دوستانه و صمیمی ، از عطرهای سرد و ترش استفاده کنید .

در دنیای مُد ، عطر و ادکلن هم مثل رخت و لباس و کفش و کلاه و …. سال به سال ، نو می شود اما هر عطری برای هر سن و هرموقعیتی مناسب نیست . همیشه بهتر است که در مکا‌نهای رسمی از رایحه ‌های تلخ ، گرم ، شیرین و تند استفاده کنید .

عطرهایی با طعم گلهای وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری به محیط القاء کنند . از زمانهای گذشته ، این باور همچنان پابرجاست که عطر و ادکلن را باید به پوست جلوی گردن و یا به مچ دست زد .

واقعیت این است که زدن عطر بر روی محل نبض‌ها مانند : مچ دست ، مچ پا ، پشت زانوها و نبض گردن (باعث متصاعدشدن رایحۀ عطر شده و کلاً خوشایند است ، اما پزشکان توصیه می کنند به گردنتان عطر نزنید چرا که این کار ، احتمال بیماریهای پوستی را در این ناحیه افزایش می دهد .

چگونه براساس مکان و موقعیت عطر انتخاب کنیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *